Paryskie metro, czyli jaki środek transportu wybrać w Paryżu.

metro w Paryżu

Przyjeżdżacie do Paryża i co dalej? Zatrzymujecie się w jakimś przytulnym hotelu, niekoniecznie w samym centrum miasta. Paryż jest dość rozległy – nie wszędzie da się dojść na własnych nogach, piechotę. Choć spacer po historycznym Paryżu – to bardzo fajna rzecz. Ale jeżeli musicie pokonać jakąś większą odległość, by dojechać stamtąd gdzie jesteście do centrum Paryża, najlepiej skorzystać z metra. A jeżeli już korzystać z metra to albo kupić od razu cały karnecik biletów (jednorazowych), albo kupić bilet kilkudniowy (co wyjdzie dużo taniej).

Dlaczego w Paryżu warto przemieszczać się metrem?

  • Metro jest tu najwygodniejszym środkiem transportu. Pozwala na szybkie i tanie przemieszczanie się z miejsca na drugie.  A to dlatego, że Paryż ma bardzo dobrze rozbudowaną sieć linii kolejowych.
  • Pociągi kursują tu z dużą częstotliwością.
  • W metrze nie ma korków. To bolączka „nadziemnego” Paryża zwłaszcza w godzinach szczytu.
  • Nie musimy martwić się o miejsce do parkowania. Zalezienie takiego “na powierzchni” to ogromna sztuka. Do tego jeszcze trzeba dokupić specjalną kartę, żeby w ogóle móc zapłacić za parkowanie. Jednym słowem zaparkowanie samochodu w Paryżu to …. cała epopeja.
  • Metro jest bardziej ekologiczne. Choć może akurat nas jako turystów już dużo mniej to interesuje.

Wpis w całości przeczytacie na moim blogu poświęconym w całości Paryżowi: Metro w Paryżu, czyli jaki środek transportu wybrać w Paryżu.

Enregistrer

Enregistrer

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

2 komentarze

  1. Miałam kiedyś przyjemność poruszać się metrem po Paryżu, było to wiele lat temu ale przyjemne wrażenia pozostały do dziś. Faktycznie jest szybko i bezproblemowo 🙂 pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version