Oczyszczanie organizmu cz druga

 

Oczyszczanie organizmu, odtruwanie organizmu

Oczyszczanie organizmu

Jak już pisałam w pierwszej części tego cyklu na temat oczyszczania orgniazmu, by usuwanie zanieczyszczeń na zewnątrz przebiegało jak najbardziej prawidłowo, należałoby zadbać o odpowiednie otwarcie organów wydalania.  Należą tu: wątroba, jelita, nerki, skóra i płuca. Ich właściwe funkcjonowanie jest nieodzowne dla zdrowia całego organizmu.

Jakie symptomy wskazują na przeciążenie organów wydalania?

1. Wątroba. Oczyszczanie wątroby byłoby wskazane jeżeli: Wasz język ma białe zabarwienie, cera – żótławy odcień, lub gdy cierpicie na migreny (szczególnie na wysokości oczu), czy nudności.

2. Jelita. W przypadku jelit kuracja odtruwająca jest zalecana w przypadku trudności z wypróżnianiem, w przypadku wzdęć czy gazów.

3. Nerki. Objawem wadliwego funkcjonowania nerek może być  bezbarwny, brunatnaw, mlekowaty, mętny lub musowaty mocz.

4. Skóra. Zgaszona cera, swędzenie, wypryski na skórze  mogą wskazywać na przeciążenie tego organu.

5. Płuca. Dobrze było by pomyśleć o ich odtruciu w przypadku flegmy i obfitej wydzieliny.

Jak zwiększyć usuwanie toksyn przez poszczególne organy?

1. Wątroba.

Oczyszczanie organizmu -wątroba. Do odtruwania wątroby stosuje się następujace rośliny: karczochy (zalecane tylko w przypadku osób o dużej witalności, gdzyż ich działanie jest bardzo silne), czarna rzodkiew, rozmaryn, dymnica, mniszek lekarski (który jest również znakomitym środkiem moczopędnym, drenujacym nerki).

Rośliny te można stosować pojedynczo lub w zestawieniu z innymi. Wzmacniają one filtrowanie produktów chemicznych przez wątrobę i usuwanie zanieczyszczeń. Wątrobę można również stymulować metodatmi hydrologicznymi (tj. z użyciem wody, ale na ciepło). Są to przyłożenie ciepłego termoforu (celem miejscowego ogrzania wątroby) lub ciepła kąpiel.

2.Jelita.

Oczyszczanie organizmu – jelita. W przypadku jelit chodzi o ułatwienie usunięcia ich zawartości przez zastosowanie roślin o działaniu przeczyszczającym. Należą tu: ziarna lnu, plesznik babka, lukrecja, malwa.

3. Nerki.

Stosuje się tu zioła moczopedne  takie jak: brzoza, biel lipowa (czyli cieńka warstwa tkanki znajdująca się tuż pod korą ), bez, mniszek lekarski. Ale uwaga:  drenaż nerek obniża energię witalną i moze prowadzić do demineralizacji organizmu.

4. Skóra.

Tu chodzi po prostu o zwiększenie pocenia się. Dobre są ćwiczenia fizyczne (20 minut szybkiego marszu powinno wystarczyć pod warunkiem, że robimy to regularnie, najlepiej codziennie) lub hydrologia na ciepło (sauna, gorąca kąpiel). Do programu możemy włączyć  rośliny napotne takie jak ogórecznik lekarski, bez, łopian, wiązówka błotna.

5. Płuca.

Istnieje wiele roślin o działaniu wykrztuśnym i rozrzedzającym wydzielinę w oskrzelach. Ale ćwiczenia fizyczne pozostają najskuteczniejszą z nich. Bo ćwiczenia fizyczne zwiekszają przepływ powietrza przez płuca. To z kolei zapewnia dobry drenaż wydzieliny zalagającej w oskrzelach i działa skutecznie na zablokowany nos.
Jeżeli chodzi o ćwiczenia, to najlepiej byłoby ćwiczyć nawet krótko, ale za to regularnie.  Podobnie jak w przypadku oczyszczania skóry wystarczy 20 minut szybkiego marszu. Pod warunkiem, że stosuje się go regularnie.

Kuracja sokiem z brzozy, czyli wiosenne porządki.

Jeżeli chcemy zrobić sobie dogłębne oczyszczanie organizmu czyli oczyścić równocześnie wszystkie organy wydalania to zalecana jest  trwająca od 3 do 6-ciu tygodni kuracja sokiem z brzozy. Kurację tę przeprowadza się wiosną. Znakomicie wspiera ona naturalne mechanizmy oczyszczania naszego organizmu.
Zioła – pod jaka formą je przyjmować?

Wszystkie wcześniej polecane zioła działają najskuteczniej w formie naparów, odwarów lub maceratów. Jednocześnie ważne jest przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, czyli od 1 do 1,5 l na dzień. A jeżeli wykonujemy ćwiczenia fizyczne, to nawet więcej.
Dla kogo jest zalecana kuracja odtruwająca?

Kuracja odtruwajaca może być dobra dla wszystkich. Niemniej w przypadku  dzieci w okresie dorastania, nie jest ona ani użyteczna ani zbyt bezpieczna. Jednocześnie należy pamiętać, że z wiekiem maleje nasza witalność, a wzrasta toksemia (czyli obecność toksyn w organiźmie).
Czyli mamy mniej sił, by oczyścić nasz oragnizm, a więcej rzeczy do usunięcia. Dlatego w przypadku osób starszych zalecana jest szczegolna ostrożność przy doborze kuracji odtruwającej.

Przeciwskazania dla przeprowadzenia kuracji oczyszczającej organizm.

Kuracja odtruwajaca jest niewskazana w przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią mam. U tych osób równolegle rośnie zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze. Dlatego bardziej wskazana była by tu kuracja rewitalizująca, celem uzupełnienia niedoborów niektórych składników odżywczych i wzmocnienia siły witalnej organizmu.
Ważne jest również, by upewnić się jeszcze przed kuracją, że  mamy wystarczająco dużo energii witalnej w sobie, by niechcąco przy okazji nie wyczerpać jej całkowicie.

Ostrzeżenie.

Podczas kuracji detoks może wystapić kryzys przejściowy, którego objawem będzie np kaszel, wysypka czy biegunka. Oznacza to, że zanieczyszczenia zostały wprowadzone w obieg i są usuwane przez organy wydalania. Jednak być może ilość uwolnionych toksyn przerasta siłę witalną organizmu lub jego zdolność eliminacji.

Wtedy należało by dostosować kurację do zdolności danego organizmu. Generalnie niemylącym symptomem źle dobranej kuracji jest nadmierne zmęcznie i wrażliwość. Celem kuracji odtruwającej nie jest wywołanie zbyt głębokich kryzysów. Dobrze przeprowadzona kuracja detoks zrobi nam wiele dobrego. Ale źle przeprowadzona może przynieść szkody. Dlatego tak ważne jest wsłuchanie się we własny organizm. Zwrócenie uwagi na niepokojące objawy. Nie robienie niczego na siłę.  Do kuracji odtruwającej można dołączyć kurację rewitalizujacą.

Kiedy najlepiej zrobić sobie kurację detoks?

Kurację odtruwającą można przeprowadzić właściwie w każdym momencie, o każdej porze roku. Dobrym momentem, by dogłębnie oczyścić organizm jest zmiana pór roku. Bo też energia danego organu zależy od pory roku i pory dnia. Dobrze było by wziąć to pod uwagę, decydując się na przeprowadzenie kuracji detoks. Po to, by  dobrać dla niej najodpowiedniejszy moment. I tak ….

Odtruwanie wątroby byłoby najbardziej wskazane na wiosnę. O tej porze roku, wątroba razem z woreczkiem żółciowym  ma najwięcej energii, a jednocześnie jest bardzo przeciążona po zimowym obżarstwie.

Jeżeli chodzi o pory dnia, to wątroba pracuje najaktywniej między 1 a 3 godziną nad ranem. Dlatego jeżeli budzicie się spontanicznie w tych godzinach, to być może jest to objawem przeciążenia  tego organu.

Nerki. Ich energia jest największa zimą i pomiędzy godziną 17 i 19 wieczorem (wtedy pracują one najaktywniej).

Płuca są silne jesienią i bardzo aktywne między 3 i 5 godziną nad ranem.

Bibliografia  

  • Retrouvez force et vitalité avec la cure detox  Stéphanie Bassy
  • Manuel de détoxication Christopher VaseyEnregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

1 komentarz

  1. Pingback: Odtruwanie organizmu czesc pierwsza. « zdrowiemodauroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version