A ja przychodzę z pomysłem na taki sympatyczny szydełkowy łapacz snów formacie mini, czyli o średnicy 13 cm.

W załączeniu filmowy tutorial przerabiania tego wzoru krok po kroku i rozpiska wzoru.

Zaczynamy.

Rz 1. Rządek bazowy, w którym przerabiamy sześć oczek łańcuszka, które zamykamy w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2. Rządek drugi. W tym okrążeniu powtarzamy osiem razy element: 1 słupek + 4 oczka łańcuszka.

Rz 3. Rządek trzeci. W tym okrążeniu zabudowujemy 8 luków z poprzedniego okrążenia sekwencją oczek tworzących płatek, czyli oczek najpierw rosnących ku górze, a później malejących ku dołowi, przez co uzyskujemy 8 płatków wokół centralnego okrążenia. Czyli przerabiamy tu: 1 półsłupek, 1 półsłupek z narzuceniem, 1 słupek, następnie 1 oczko łańcuszka i symetrycznie, ale w odbiciu lustrzanym: 1 słupek, 1 półsłupek z narzuceniem, 1 półsłupek i przeskakujemy do kolejnego łuku, który obudowujemy identyczną sekwencją oczek.

Rz 4. Rządek czwarty. W tym okrążeniu w dwóch pół słupkach znajdujących się na przejściu pomiędzy dwoma płatkami z poprzedniego okrążenia zamocowujemy grupę dwóch potrójnych słupków przerobionych razem. Następnie przerabiamy luk złożony z czterech oczek łańcuszka, który zamocowujemy jednym półsłupkiem w oczku łańcuszka rozdzielającym dwie sekwencje oczek najpierw rosnących, a później malejących tworzących płatek (z poprzedniego okrążenia) i znowu cztery oczka łańcuszka i kolejna grupa dwóch potrójnych słupków przerobionych razem.

Rz 5. Rządek piąty. W tym okrążeniu przerabiamy osiem motywów złożonych z: 3 słupki przerobione razem + łuk z 4 oczek łańcuszka + 4 podwójne słupki przerobione razem + łuk z 4 oczek łańcuszka + 3 słupki przerobione razem. Następnie przeskakujemy łukiem z 4 oczek łańcuszka do kolejnego tego takiego motywu. Razem powtarzamy ten motyw 8 razy.

Rz 6. W tym okrążeniu w łuku złożonym z 4 oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia przerabiamy grupę 3 słupków przerobionych razem, z której przeskakujemy łukiem złożonym z 6 – ciu oczek łańcuszka do szczytu grupy z czterech podwójnych słupków przerobionych razem i zamocowujemy tu ten luk jednym słupkiem. Znowu symetrycznie przerabiamy łuk złożony z 6 – ciu oczek łańcuszka i powtarzamy w ten sposób wzdluz calej dlugosci okrążenia.

W ten sposób tworzymy sekwencje łuków, które posłużą nam do przeciągnięcia sznurka przymocowującego nasz łapacz snów do obręczy.

No i oczywiście całości dopełniają ozdobne chwosty, które dodają specyficznego uroku łapaczom snów.
Miłego dziergania

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version