Miodowe przepisy na zdrowie.

miody  miodowe przepisy na zdrowie

Miód jest wspaniałym darem natury. Z racji swoich własciwości i bogactwa zawartych w nim składnikow ma liczne zastosowania terapeutyczne. Można smarować nim kanapki (pychotka), stosować do słodzenia herbaty, czy herbatek ziołowych (a jak ktoś lubi to nawet kawy, w koncu gusta nie podlegają dyskusji). Ma zastosowanie w kuchni od polewania mięsiwa do pieczenia ciast.

Miód do ciast.

Miód ma około 1,5 raza większą moc słodzącą od cukru. Dlatego w przepisach wystarczy zastąpić  150 gramow cukru – 100 gramami miodu. Z uwagi na swoją konsystencję wypieki na bazie miodu mogą trochę gorzej wypadać wizualnie (nie urosną tak jak te z dodatkiem cukru). Ale za to jaka rozkosz dla podniebienia.

Miód jako produkt bakteriobójczy.

Miód ma bardzo silne działanie bakteriobójcze. Bakteriolog profesor W.G. Sackett badal je dodając miód do probówek z róznymi szczepami bakterii. Mikroby ginęły po kilku dniach, a czasami nawet po kilku godzinach. Np czynnik wywołujący tyfus zanikal po 48 godzinach, a mikroby odpowiedzialne za zapalenie oskrzeli po 4 dniach.

MIODOWE PRZEPISY NA ZDROWIE.

Miód na bezsenność.

Przed snem uspokajająco działa miód z drzewa pomaranczowego lub miód z kwiatów głogu. Wystarczy rozpuścić go w szklance cieplego mleka i wypić.

Osoby cierpiące na bezsenność mogą wyprobować następujący przepis: Mieszamy 2 łyżeczki octu jabłkowego z 2 łyżeczkami miodu. Całość rozpuszcamy w szklance wody. A tuż przed snem wypijamy 2 łyżeczki tak przygotowanej mikstury. Jeżeli sen wciąż nie przychodzi, przyjmujemy ten preparat w cogodzinnych odstępach, az do zasnięcia.

Miód na kaszel.

Wyciskamy sok z jednej dużej cytryny. Dorzucamy 5 łyżeczek miodu. Całość mieszamy. I trzymamy w zasięgu ręki. Przy każdym napadzie kaszlu przyjmujemy po 1 łyżeczce powyższej mikstury.

Miód na oparzenia.

To taki sprytny hack, ktory bardzo przydaje sie w kuchni, nawet najbardziej doświadczonym kucharkom. Oparzone miejsce w pierwszej kolejności schladzamy przez 5 minut pod biezącą wodą z kranu. Następnie smarujemyje grubą warstwą miodu. Miód pozostawiamy na skórze, poki przynosi ulgę. Tak zaaplikowany miód łagodzi oparzenia, goi i regeneruje uszkodzony naskórek.

Miód na poparzenia słoneczne.

Na spieczoną na słoncu skorę podobnie jak w przypadku oparzenia możemy nałożyć warstewkę miodu. Miód możemy pozostawić na skorze nawet na kilka godzin. Póki nie wyschnie. Taki naturalny okład przynosi ulgę, regeneruje skórę, łagodzi zaczerwienienie.

Miód na zapalenie oskrzeli.

Tu sprawdza sie miód w nastepujacym zestawieniu: cebula, miód sosnowy lub jodłowy

3-4 cebule kroimy na ćwiartki. Gotujemy do wrzenia (przez jakieś 10 minut) w pół litra wody. Odfiltrowujemy. Tak uzyskany wywar cebulowy słodzimy miodem sosnowym lub jodłowym. Popijamy małymi porcjami (przez cały dzien).

Miód na zaparcia, a dokładnie figi w miodzie.

Na noc zamaczamy w wodzie 3-4 suszone figi. Następnego dnia rano odsączamy je, a następnie rozgniantamy widelcem. Mieszamy z 2 łyżkami miodu. Tak przygotowanym dzemem smarujemy kanapki, najlepiej takie z pełnoziarnistego pieczywa. Idealne na dobry początek dnia.

Miód na skurcze, czyli miód do każdego posiłku.

Jezeli często odczuwacie nieprzyjemne skurcze, to może pomocna będzie 1-tygodniowa kuracja miodowa. Wystarczy przyjmować do każdego posiłku po 2 łyżeczki miodu (przez tydzien). Po czym powinniście odczuć poprawę.

Miód skutecznie zapobiega skurczom, dzięki swojemu bogactwu w składniki mineralne, szczegolnie w potas. Najlepiej wybierać w tym celu ciemny miód, bo ten zawiera więcej minerałów.

Miód na kaca.

Tu nie ma jak ciepły sok z cytryny z dodatkiem miodu.

Po zbyt hucznym świętowaniu, zeby pozbyc się bolu głowy i mdłości można wyprobować następujący przepis: Wyciskamy sok z 1 cytryny. Zalewamy ciepłą wodą (taka sama objętość wody, co uzyskanego soku). Calość słodzimy 1 łyżeczką miodu akacjowego, chabrowego, dębowego lub rozmarynowego i wypijamy duszkiem.

Miód na reumatyzm.

Czyli miód w occie.

Na reumatyzm mieszamy 1 łyżeczkę miodu lawendowego z 2 łyżkami octu jabłkowego. Wypijamy raz na dzien (ale codziennie).

Miód na nocne moczenie.

Czyli 1 łyżeczka miodu przed snem.

Jeżeli Wasza pociecha wciąż moczy się nocą (mimo, ze zdecydowanie powinna już z tego wyrosnąć – zdarza się) polecam metodę doktora Jarvisa.

Podajcie dziecku 1 łyżeczkę miodu przed snem. Miód ospokaja układ nerwowy i na czas snu zatrzymuje nadmiar wody w organizmie.

 

Bibliografia

Les aliments qui guerissent Sophnie Lacoste.

 

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version