Łapacz snów z szydełkowej serwetki z frędzelkami.

A ja chciałam pokazać Ci kolejny szydełkowy dream catcher, tym razem w kolorze żółtym, do którego wykorzystałam rozpiskę wzoru prostej serwetki i następnie  i rozciągnęłam i przymocowałam do metalowej obręczy. 

Oto wyjaśnienia do rozpiski wzoru: 

Rządek 1:  złożony z 9  – ciu oczek łańcuszka zamkniętych razem w kółko.

Rządek 2: zaczynamy 3 oczkami łańcuszka + 4 oczka łańcuszka i dalej motyw: 1 słupek plus 4 oczka łańcuszka. Razem motyw powtórzymy 6 razy w tym okrążeniu. 

Rządek 3: Kolejne okrążenie: w łańcuszek złożony  z 4 oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia wbijamy grupę przerobionych razem potrójnych słupków. Czyli całe okrążenie składa się z  sześciu potrójnych słupków rozdzielonych między sobą łukami złożonymi z 14 oczek łańcuszka.

Rządek 4: Kolejne okrążenie: tu w każdy łańcuszek z poprzedniego okrążenia złożony z 14 – stu oczek łańcuszka  wbijamy grupy po 21 słupków. Powtórzone razem sześć razy przez długość całego okrążenia.

Rządek 5: w kolejnym okrążeniu wbijamy w co drugi słupek z poprzedniego okrążenia jeden słupek rozdzielony jednym oczkiem łańcuszka – co daje grupę 9 słupków rozdzielonych po jednym oczku łańcuszka plus jako przejście między tymi grupami łuk złożony z 7 – u oczek łańcuszka.

Rządek 6: Kolejne okrążenie: tym razem zaczynamy wbijając słupek w oczko łańcuszka stanowiące łuk rozdzielający dwa kolejne słupki z poprzedniego okrążenia i naprzemiennie (podobnie jak w Rz nr 5) przeplatamy słupek i oczko łańcuszka.  

Razem powtarzamy 8 słupków (naprzemiennie przeplatanych oczkami łańcuszka). Następnie przerabiamy 2 oczka łańcuszka plus 5 półsłupków wbitych łuk złożony z 7 oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia, plus na zakończenie 2 oczka łańcuszka. Ten motyw przerabiamy razem 6 – cio krotnie wzdłuż całego okrążenia.

Rządek 7:  kolejny rządek ponownie:  w oczko rozdzielające słupki z poprzedniego okrążenia wbijamy pierwszy słupek (a właściwie zaczynając okrążenie zastępującymi go w tej sytuacji 3 oczka łańcuszka), dalej przerabiamy naprzemiennie jeszcze 6 słupków przeplatanych jednym oczkiem łańcuszka. 

Teraz ponad łukiem z poprzedniego okrążenia,  złożonym z 7 oczek łańcuszka, rozdzielającym kolejne sekwencje naprzemiennie przeplatanych słupków i oczek łańcuszka  przerabiamy motyw: 5  oczek łańcuszka plus 7  półsłupków plus 5 oczek łańcuszka.

Rządek 8: Kolejne okrążenie tym razem  mamy tu 6 słupków rozdzielonych każdy jednym oczkiem łańcuszka, dalej łuk złożony z 7 oczek łańcuszka + 1 półsłupek wbity w pierwszy  półsłupek z grupy półsłupków z poprzedniego okrążenia, dalej łuk złożony z 7 oczek łańcuszka +  kolejny półsłupek wbity w ostatni półsłupek z poprzedniego okrążenia i ponownie łuk złożony z 7- u oczek łańcuszka. 

Rządek 9: Kolejne okrążenie i tym razem grupa słupków rozdzielonych naprzemiennie oczkiem łańcuszka składa się już tylko z 5 – ciu  słupków, bo dalej kontynuujemy przerabiając 6 oczek łańcuszka, a w łuku złożonym z 7 oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia wbijamy pięć grup złożonych z trzech podwójnych słupków przerobionych razem. Przy czym każda grupa jest rozdzielona od kolejnej 3 oczkami łańcuszka.

Rządek 10: w kolejnym okrążeniu mamy już tylko 4 słupki rozdzielone każdy jednym oczkiem łańcuszka, dalej łuk złożony z 7 – u oczek łańcuszka. Teraz w łuk złożony z 3 oczek łańcuszka rozdzielający kolejne grupy podwójnych słupków z poprzedniego okrążenia wbijamy po 2 grupy złożone z 3 podwójnych słupków przerobionych razem, rozdzielone 3 oczkami łańcuszka. Ten motyw powtarzamy 5 razy. Tyle że każdą kolejną grupę po 2 sekwencje trzech podwójnych słupków przerobionych razem rozdzielamy między sobą 2 oczkami łańcuszka.

Rządek 11: teraz kolejne okrążenie: w którym mamy już tylko 3 słupki przeplatane każdy jednym oczkiem łańcuszka, dalej łańcuszek złożony z 5 – u oczek łańcuszka, a dalej w łuki rozdzielające grupy podwójnych słupków z poprzedniego okrążenia wbijamy po 3 takie grupy, każda grupa 3 podwójnych słupków przerobionych razem jest rozdzielona 3 oczkami łańcuszka, a każdy motyw złożony z 3 grup podwójnych słupków przerobionych razem jest rozdzielony od kolejnego takiego motywu jednym oczkiem łańcuszka.

Rządek 12: ostatnie okrążenie, czyli już tylko dwa słupki rozdzielone tym razem jednym pikotkiem (zamiast oczka łańcuszka). 

Jak tworzymy pikotek?

Taki pikotek tworzymy przerabiając 4 oczka łańcuszka i zamykając ten  łańcuszek w kółeczko.

Dalej przerabiamy 5 oczek łańcuszka. Następnie w łuk złożony z 3 oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia wbijamy 2 półsłupki + 1 pikotek złożony z 4 oczek łańcuszka zamkniętych w kółko, znowu 2 słupki. Ten motyw: 2 słupki + pikotek + 2 słupki powtarzamy w kolejnych łukach złożonych z 3 oczek łańcuszka.

I gotowe.

Wykończenie: 

Teraz tak przerobiona serwetkę rozciągnęłam i przymocowałam do metalowej obręczy o średnicy 30 cm i doczepiłam frędzelki o długości 25 cm.

Oto efekt końcowy.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version