ŁAPACZ SNÓW ŚWIETLISTY WZÓR NA OBRĘCZ O ŚREDNICY 20 CM

A ja przychodzę z pomysłem na sympatyczny łapacz snów, który można przerobić w kilku wersjach na zdjęciach), wychodząc z tego samego motywu. 
Zapraszam na tutorial krok po kroku.
Rz 1: Zaczynamy od przerobienia rządku bazowego złożonego z 12 oczek łańcuszka, które zamykamy w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.
Rz 2: Rządek drugi jest złożony z 12 słupków rozdzielonych między sobą łukami  z dwóch oczek łańcuszka.
 
Rz 3: Rządek trzeci. W tym okrążeniu przerabiamy grupy trzech podwójnych słupków przerobionych razem, rozdzielonych między sobą łukami z 9 – ciu oczek łańcuszka.
 
Rz 4: W tym okrążeniu każdy łuk z poprzedniego rzędu obsadzamy sekwencją złożoną z 7 słupków, a następnie przechodzimy do kolejnego tego takiego motywu za pomocą łuku z 2 oczek łańcuszka.
 
Rz 5: Rządek piąty. W każdym słupku z poprzedniego okrążenia przerabiamy po jednym półsłupku, a w przestrzeni rozdzielającej umieszczamy sekwencję: 2 oczka łańcuszka + 1  słupek i 2 oczka łańcuszka.
 
Rz 6: Rządek szósty: W tym okrążeniu zawężamy ku górze piramidę, którą zabudowujemy kolejne łuki. W tym celu: na siedmiu półsłupkach z poprzedniego okrążenia, przerabiamy 5 półsłupków, czyli nie obsadzamy pierwszego i siódmego oczka. Ale za to w przestrzeni pomiędzy dwoma motywami dodajemy motyw złożony z 3 oczek łańcuszka + 2 słupki i znowu 3 oczka łańcuszka. Dzięki czemu poszerzamy tą przestrzeń.
Rz 7:  Coraz bardziej zawężamy naszą piramidę ku górze, czyli na pięciu pól słupkach z poprzedniego okrążenia przerabiamy 3 półsłupki, pomijając pierwszy i piąty. Z  kolei jeszcze bardziej poszerzamy motyw pomiędzy piramidami, przerabiając łuk złożony z 4 oczek łańcuszka, dalej w pierwszym słupku osadzamy grupę dwóch słupków + kolejny łuk z 4 oczek łańcuszka, w drugim słupku z poprzedniego okrążenia znowu przerabiamy grupę dwóch słupków i cztery kolejne oczka łańcuszka.
 
Rz 8: W tym okrążeniu domykamy piramidę przerabiając u szczytu trzech półsłupków z poprzedniego rzędu  tylko 1 półsłupek. Jednocześnie  coraz bardziej rozszerzając motyw pomiędzy: tu przerabiamy łuk z 5 – ciu oczek łańcuszka i ciągniemy ku górze grupę dwóch słupków, czyli w grupie dwóch słupków z poprzedniego okrążenia przerabiamy identycznie dwa kolejne słupki, następnie sekwencje dwóch łuków z czterech oczek łańcuszka każdy, zamocowane półsłupkiem na łuku rozdzielającym i  dochodzimy do kolejnej grupy dwóch słupków, na której przerabiamy w niej 2 słupki.
 
Rz 9: Tutaj domykamy naszą truskaweczke, czy piramidę przeskakując bezpośrednio z jednej grupy złożonej z dwóch słupków do drugiej. 
 
 
 
 
 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version