Nie wiem, jaka jest w tej chwili w Polsce pogoda. Ten teks pisałam na rozjaśnienie pochmurnej listopadowej szarugi… Ale przecież dobry humor przyda się na każdą okoliczność… kilka anegdotek o mojej kultowej aktorce i pieśniarce Kalinie Jędrusik…

W pierwotnej wersji zaczynało się to tak…

Jeżeli mówimy o kwiatach w listopadzie, to wielu osobom na mysl na pewno przyjdą chryzantemy. A jeżeli są chryzantemy, to musi i być dziewczyna z chryzantemami. A jak dziewczyna z chryzantemami, to oczywiście KALINA JEDRUSIK.

Jeżeli nigdy wcześniej nie słyszeliście o Kalinie Jędrusik (odeszła przecież już ponad 20 lat temu), to jest to świetna okazja, by to nadrobić. Ale na przekór listopadowej szarudze i chryzantemom, posaram się, by było trochę na wesoło. A przynajmniej z lekkim przymrużeniem oka.

Bo Kalina to cała epopeja. Mała kobietka z ogromnym seksapilem, niewyparzonym językiem i chwytającą za serce delikatnością. Mężczyźni zachwycali się nią. Lub raczej nazwijmy rzecz po imieniu: pożerali ją wzrokiem.  

Kobiety, no cóż … Były takie, które na jej widok zieleniały z zazdrości. Szczególnie żony partyjnych bonzów. Przecież mówimy o epoce radosnego dla jednych…  PRL-u.

To właśnie za ich sprawą (tych bab, babsztyli, intrygantek) Kalina dostała embargo na występy na małym ekranie. Z wyjątkiem Kabaretu Starszych Panów (szczęśliwie). Z perspektywy czasu: Kalina to na pewno niewykorzystany talent. Ale na przekór pogodzie powspomniajmy ją na wesoło.

Kalina Jędrusik Anegdotki

Kalina Jędrusik – anegdotka pierwsza.

Zacznijmy od tego embarga. Według legendy poszło o to, że Kalina raz pojawiła się na wizji z krzyżykiem na tym swoim obfitym biuście, który tak skutecznie przykuwał na sobie wzrok męskiej części publiczności….

Aż sam pierwszy sekretarz Gomułka rąbnął kapciem w telewizor. A to wystarczyło, by zdjąć Kalinę z wizji. Ale sekretarz Gomułka rozbijający swój telewizor kapciem to … raczej jest wersja wyssana z palca.

Tak na prawdę, to te zazdrosne żony wysoko postawionych dygnitarzy zadbały o to, by ta dysząca seksem seksem w siermiężnym PRL – u (moja ukochana) Kalina  nie zakłócała spokoju ich bardzo mieszczańskich stadeł.
Oczywiście krzyżyk nie był prawomyślny. Tymbardziej, że Kalina była kimś, kogo dzisiaj nazwalibyśmy trendseterką. Gdy raz pojawiła się na wizji w ortalionowym płaszczyku, cała Warszawka oszalała na jego punkcie.

Kalina Jędrusik anegdotka druga.

To jest moja ulubiona anegdotka. Otóż Kalina produkowała się na jakiejś Barbórce transmitowanej na żywo w Polskę. Tym razem szczelnie zapięta pod szyję. Tyle że, gdy dośpiewała do końca swoją piosenkę, gdy kamerzysta, reżyser i cała obsługa techniczna odetchnęła z ulgą, Kalina zwinnie obróciła się na pięcie. A wtedy całej Polsce ukazał się jej  ogromny dekolt, schodzący do miejsca, w którym plecy tracą swoją szlachetną nazwę. A działo się to w tej samej siermiężnej gomułkowskiej Polsce lat 60-tych.

Jeżeli nigdy wcześniej nie słyszeliście o Kalinie, to możecie znaleźć wiele jej piosenek z Kabaretu Starszych Panów (chociażby na YouTube). Niektóre tytuły powinny być Wam znane np „Utwierdź mnie”, „Bo we mnie jest seks”, „Dziewczyna z chryzantemami”, „Dla Ciebie jestem sobą” i wiele innych.

A tymczasem pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję, że do mniej zajrzeliście.
Beata

Inne wpisy o Kalinie Jędrusik

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version