CROCHET - DIY

Kwadrat na szydełku. Model nr 2.

Kwadrat na szydełku. Model nr 2.

Kwadrat na szydełku. Model nr 2.

A ja przychodzę z pomysłem na kolejny model szydełkowego kwadratu, który rozkłada się na identyczną ilość oczek, co kwadrat model nr 1. Oba motywy można więc szczepić razem naprzemiennie, łącząc je w coś większego.

A więc kolejna cegiełka do przerobienia w kilku / kilkunastu egzemplarzach po to by połączyć je w coś większego typu: szal, chusta, bluzeczka, wdzianko, torebka Itp itd.

Zapraszam do obejrzenia filmowego tutorialu, w którym pokazuję jak przerobić ten wzór krok po kroku.

A w ramach wyjaśnień do tego modelu – rozpiska wzoru:

Kwadrat na szydełku. Model nr 2.

Rz 1. Rządek 1. Przerabiamy siedem oczek łańcuszka, które łączymy w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2. W rządku nr 2 przerabiamy po dwa podwójne słupki połączone razem, rozdzielone od kolejnej takiej grupy czterema oczkami łańcuszka. Co daje docelowo: sześć takich płatków stanowiących centralny kwiatek pośrodku naszego kwadratu.

Rz 3. Rządek trzeci. W tym okrążeniu w każdym łuku rozdzielającym płatki kwiatka z poprzedniego okrążenia przerabiamy po dwie grupy złożone z trzech słupków przerobionych razem, rozdzielone między sobą trzema oczkami łańcuszka. Docelowo w tym okrążeniu mamy 12 grup po trzy słupki przerobione razem i 12 łuków rozdzielających po trzy oczka łańcuszka.

Rz 4. Rządek czwarty. W tym okrążeniu przekształcamy dotychczasową formę okrągłą do formy kwadratowej. W tym celu przerabiamy naprzemiennie jeden łuk złożony z siedmiu oczek łańcuszka, który stanowi narożnik naszego kwadratu plus dwa łuki po cztery oczka łańcuszka, przymocowane z każdej strony półsłupkiem, zamocowanym w połowie długości łuku z poprzedniego okrążenia. Następnie kolejny łuk z siedmiu oczek łańcuszka. W ten sposób, w tym okrążeniu uzyskujemy cztery narożniki, czyli 4 takie łuki złożone z siedmiu oczek łańcuszka i osiem łuków z czterech oczek łańcuszka, stanowiących boki naszego kwadratu.

Rz 5. Rządek piąty. W tym rządku, w łuku narożnym złożonym z siedmiu oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia przerabiamy: cztery słupki + trzy oczka łańcuszka i symetrycznie cztery słupki. W ten sposób mamy zabudowany narożnik kwadratu. Z kolei na długości kwadratu przerabiamy: oczko łańcuszka, 3 słupki wbite w pierwszym łuku złożonym z czterech oczek łańcuszka, dalej kolejne oczko łańcuszka i trzy kolejne słupki wbite w kolejny łuk złożony z czterech oczek łańcuszka. Znowu 1 oczko łańcuszka. W ten sposób dochodzimy do kolejnego narożnika.

Rz 6. Rządek 6. W tym okrążeniu przerabiamy naprzemiennie sekwencję: słupek + oczko łańcuszka. A w łuku narożnym z poprzedniego okrążenia przerabiamy sekwencję: słupek + 3 oczka łańcuszka + słupek. Docelowo na każdej długości kwadratu mamy 11 słupków rozdzielonych między sobą po jednym oczkiem łańcuszka.

Rz 7. Ostatnie okrążenie. W tym okrążeniu przerabiamy w każdym oczku z poprzedniego okrążenia po jednym słupku, a w łuku narożnym przerabiamy sekwencję: trzy słupki + trzy oczka łańcuszka + trzy słupki. Docelowo bok kwadratu składa się z 27 słupków plus po 3 oczka łańcuszka stanowiące narożnik.

Dziękuję za wspólne przerabianie tego wzoru. Zapraszam na kolejne tutoriale na moim kanale na YouTube: Beata Redzimska Szydełko i Makrama.

Serdecznie zapraszam i pozdrawiam cieplutko

Beata Redzimska

Kwadrat na szydełku. Model nr 2.

Kwadrat na szydełku. Model nr 2.

Kwadrat na szydełku. Model nr 2.

Kwadrat na szydełku. Model nr 2.

 

Kwadrat na szydełku. Model nr 2.Kwadrat na szydełku. Model nr 2.

Kwadrat na szydełku. Model nr 2.

 

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook EBOOK DESERY I ŚNIADANIA BEZGLUTENOWO – BEZMLECZNE

O AUTORZE

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne.

Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne.

A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą.

Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków….

Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać.

Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej.

Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *