Kreatywne świąteczne dekoracje.

Tak wyglądają dekoracje świąteczne, rozłożone póki co na moim stole, ale już przygotowane do nałożenia na choinkę.

Szydełkowe gwiazdeczki

Mamy tutaj różne gwiazdeczki (na blogu Moda na bio podrzucam rozpiski wykorzystanych wzorów), które nawlokłam razem na nitkę, co utworzy coś w rodzaju girlandy do powieszenia na gałązkach choinki.

Są gwiazdeczki, które rozciągnęłam każda osobno na metalowej obręczy, co daje taką płaską bombeczę, którą zawieszę na choince.

Szydełkowe bombeczki

Są takie bombeczki, które również zawistną na mojej z założenia nietłukącej się choince, przerobione według takiego wielokolorowego wzoru.

Szydełkowy kilimek z choinką.

Jest szydełkowy kilimek z motywem choinki, też do powieszenia na choinkę. Albo może np do wykorzystania jako zakładka do książki, czy…. I tu tych pomysłów może być sporo.

 

Jeszcze kolejny pomysł na dekorację świąteczną, czyli takie polistyrenowe koło zamachowe owinięte kolorowym papierem (krepa).

Czy takie łańcuchy (i tu może kolorystyka wybrana przez moje kilkuletnie dzieci) nie jest może najbardziej kompromisowa, czy stonowana (ale dzieciństwo i dziecięce gusty rządzą się swoimi prawami). Niemniej w taki prosty sposób, przeplatając 2 kolory, czy 2 kawałki krepy w kontrastowych kolorach (albo w tym samym kolorze, będzie bezpieczniej, jeśli chodzi o efekt końcowy) można stworzyć takie łańcuchy na choinkę w bardzo prosty sposób.

Kreatywne dekoracje zrobione z dzieckiem

Jeszcze inny pomysł: i to na wcale nie na kolejne koło zamachowe, ale pomysł na dekoracje choinkowe, czyli ponownie taka polistyrenowa obręcz, czy polistyrenowe koło owinięte kolorowymi taśmami klejącymi, czy taśmami ozdobnymi z motywami gwiazdkowymi (na pewno znajdziecie ich sporo w działach DIY wielkich supermarketów).

Dekoracja wykonana w 100% przez moje kilkulatki, która znajdzie na pewno poczesne miejsce na tegorocznej choince.

A ja pozdrawiam serdecznie.

Życzę Wesołych Świąt

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie. Zobacz więcej wpisów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version