Kolczyki na szydełku ozdobione pikotkami

 

Kolczyki ozdobione pikotkami:

Rz 0 –  rządek bazowy – zaczynamy od przerobienia rządku bazowego złożonego z 4 oczek łańcuszka, który zamykamy w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 1:  następnie wzmacniamy konstrukcje rządku bazowego w drugim okrążeniu przerabiając wokół niego osiem półsłupków (a konkretniej  zaczynamy ten rządek 1 oczkiem łańcuszka plus 7 półsłupków).

Rz 2: W kolejnym okrążenia –  i tu mamy 2 metody przerobienia tego wzoru, bo

  • albo w każdym z półsłupków z  8 poprzedniego okrążenia przerabiamy jedna grupę zlozona z  5 – ciu połączonych razem u góry słupków,
  • albo przerabiamy 5 takich grup obok siebie, a następnie po piątej, szóstej, siódmej i ósmej grupie dodajemy przejście w postaci łańcuszka złożonego z 2 oczek.

 

Rz 3 :W przypadku pierwszej opcji: w kolejnym okrążeniu przerabiamy tylko w dolnej części tego wzoru, wychodząc ze szczytowego punktu grupy złożonej z 5 -ciu połączonych u góry słupków przerabiamy łańcuszek złożony z 2 oczek łańcuszka przymocowany z każdej strony jednym półsłupkiem u szczytu kolejnej grupy złożonej z 5 – ciu połączonych razem słupków.
W tym okrążeniu łącznie przerabiamy 4 takie łuki, które posłużą jako punkt wyjścia do rozwijania tego motywu w kolejnych okrążeniach.

Rz 4: W tym okrążeniu wzmacniamy konstrukcje tych 4 łuków złożonych z dwóch oczek łańcuszka, przerabiając w każdym z nich po 4 półsłupki.

Rz 5:  w tym okrążeniu naprzemiennie przerabiamy 1 słupek + 2 oczka łańcuszka. Każdy kolejny słupek wbity w co drugi połsłupek z poprzedniego okrążenia.

Łącznie przerabiamy 9 takich elementów, pamiętając o tym, że pierwszy słupek w tym okrążeniu zastępujemy 3 oczkami łańcuszka.

Rz 6:  w tym ostatnim już okrążeniu przerabiamy w łuku złożonym z 2 oczek łańcuszka z poprzedniego rzędu przerabiamy kuleczkę złożoną z  5 -ciu słupków połączonych razem u góry. U góry tej kuleczki przerabiamy 1 pikotek i przeskakujemy do kolejnego łuku łańcuszkiem złożonym z dwóch oczek i w kolejnym łuku przerabiamy identyczny motyw, czyli kuleczkę uwieńczoną pikotkiem.

Miłego dziergania

Pozdrawiam serdecznie

Beata

 

 

 

 

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version