CROCHET - DIY, CROCHET DREAM CATCHER

Kolczyki na szydełku ozdobione pikotkami

KOLCZYKI Z PIKOTKAMI

 

Kolczyki na szydełku ozdobione pikotkami

Kolczyki na szydełku ozdobione pikotkami

 

Kolczyki ozdobione pikotkami:

Rz 0 –  rządek bazowy – zaczynamy od przerobienia rządku bazowego złożonego z 4 oczek łańcuszka, który zamykamy w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 1:  następnie wzmacniamy konstrukcje rządku bazowego w drugim okrążeniu przerabiając wokół niego osiem półsłupków (a konkretniej  zaczynamy ten rządek 1 oczkiem łańcuszka plus 7 półsłupków).

Rz 2: W kolejnym okrążenia –  i tu mamy 2 metody przerobienia tego wzoru, bo

  • albo w każdym z półsłupków z  8 poprzedniego okrążenia przerabiamy jedna grupę zlozona z  5 – ciu połączonych razem u góry słupków,
  • albo przerabiamy 5 takich grup obok siebie, a następnie po piątej, szóstej, siódmej i ósmej grupie dodajemy przejście w postaci łańcuszka złożonego z 2 oczek.

 

Rz 3 :W przypadku pierwszej opcji: w kolejnym okrążeniu przerabiamy tylko w dolnej części tego wzoru, wychodząc ze szczytowego punktu grupy złożonej z 5 -ciu połączonych u góry słupków przerabiamy łańcuszek złożony z 2 oczek łańcuszka przymocowany z każdej strony jednym półsłupkiem u szczytu kolejnej grupy złożonej z 5 – ciu połączonych razem słupków.
W tym okrążeniu łącznie przerabiamy 4 takie łuki, które posłużą jako punkt wyjścia do rozwijania tego motywu w kolejnych okrążeniach.

Rz 4: W tym okrążeniu wzmacniamy konstrukcje tych 4 łuków złożonych z dwóch oczek łańcuszka, przerabiając w każdym z nich po 4 półsłupki.

Rz 5:  w tym okrążeniu naprzemiennie przerabiamy 1 słupek + 2 oczka łańcuszka. Każdy kolejny słupek wbity w co drugi połsłupek z poprzedniego okrążenia.

Łącznie przerabiamy 9 takich elementów, pamiętając o tym, że pierwszy słupek w tym okrążeniu zastępujemy 3 oczkami łańcuszka.

Rz 6:  w tym ostatnim już okrążeniu przerabiamy w łuku złożonym z 2 oczek łańcuszka z poprzedniego rzędu przerabiamy kuleczkę złożoną z  5 -ciu słupków połączonych razem u góry. U góry tej kuleczki przerabiamy 1 pikotek i przeskakujemy do kolejnego łuku łańcuszkiem złożonym z dwóch oczek i w kolejnym łuku przerabiamy identyczny motyw, czyli kuleczkę uwieńczoną pikotkiem.

Miłego dziergania

Pozdrawiam serdecznie

Beata

 

Kolczyki na szydełku ozdobione pikotkami Kolczyki na szydełku ozdobione pikotkami Kolczyki na szydełku ozdobione pikotkami Kolczyki na szydełku ozdobione pikotkami Kolczyki na szydełku ozdobione pikotkami

 

 

 

 

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook EBOOK DESERY I ŚNIADANIA BEZGLUTENOWO – BEZMLECZNE

O AUTORZE

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne.

Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne.

A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą.

Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków….

Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać.

Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej.

Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *