DOM EKOLOGICZNY

Rośliny doniczkowe a ujemna jonizacja powietrza.

Rosliny doniczkowe w mieszkaniu, ktore oczyszczają powietrze

Rosliny doniczkowe domowe Rosliny doniczkowe w mieszkaniu, ktore oczyszczają powietrze

Powietrze naszych mieszkań jest zanieczyszczone przez najróżniejsze substancje chemiczne, do których tak bardzo się przywiązaliśmy, gdyż ułatwiają nasze codzienne życie. Należą tu środki, czystości, kosmetyki. Choć również mamy tu substancje chemiczne są emitowane przez wyposażenie naszych mieszkań: meble ze sklejki, wykladziny, kleje do tapet itp.

W powietrzu, którym oddychamy mamy prawdziwy koktajl  substancji chemicznych.  Mogą one wywolywać najróżniejsze reakcje od  zwykłego podrażnienia, przez katar, ból glowy, reakcje alergiczne, podrażnienia dróg oddechowych, astmę do powaznej choroby.

Ta indywidualna reakcja każdego organizmu jest zależna od stężenia tych substancji (nie zapominajmy o wietrzeniu naszych mieszkań), czasu ekspozycji i wrażliwości każdego z nas. Pisałam już o roślinach, które absorbują pewne zanieczyszczenia chemiczne i uzdrawiają atmosferę naszych mieszkań; wpis Rośliny doniczkowe w mieszkaniu, które oczyszczaja powietrze.

Promieniowanie elektromagnetyczne a zdrowie.

Ale opócz substancji chemicznych należy także wziąć pod uwagę obecność fal elektromagnetycznych i zwiazaną z tym niekorzystną jonizację powietrza (obecność jonow pozytywnych).

Jesteśmy otoczeni urządzeniami emitującymi różnorodne promieniowanie: ekrany komputerów, anteny wifi, stacje bazowe. Wszędzie, również w naszych bezpiecznych domach jesteśmy poddani działaniu pola elektromagnetycznego.

Pole to nawet o bardzo niskiej częstotliwości moze mieć wpływ na funkcjonowanie szyszynki. Jest to tajemniczy gruczoł znajdujący się w ludzkim mózgu, który jest odpowiedzialny za wydzielania melatoniny. Zmniejszenie ilości melatoniny w naszym organizmie prowadzi do stanów depresyjnych, zakłóceń cyklu snu, rozwoju niektórych form nowotworów.

Tak wynika z badan Rogera Santini. Osłabia również nasz system odpornościowy. Wydaje się, że większą wrażliwość wykazują dzieci. Choć decydującym czynnikiem jest również czas ekspozycji.

Jak zabezpieczyć się przed szkodliwym działaniem fal elektromagnetycznych?

Po pierwsze, możemy zastanowić się nad optymalnym rozmieszczeniem urządzeń elektrycznych. Tak by zachować odpowiednie odleglości, z dala  od kącika, w którym bawią się dzieci. W zależnosci od rozłożenia naszego mieszkania.

Po drugie nie zaszkodzi wprowadzenie roślin. Ich obecność sprawi, że będzie Wam przyjemniej przebywać i pracować w mieszkaniu. A to zawsze jest z korzyścią dla zdrowia. Ale przypuszcza się, że rośliny i kamienie przyczyniają się do stworzenia bardziej przyjaznej dla człowieka atmosfery.

Dlatego, że wykazują wibracje, które współgrają z wibracjami naszego organizmu. Gdyż cała natura wibruje, wibrują komórki naszego ciała (z określoną czestotliwością, która warunkuje nasze zdrowie). Sprzęt elektryczny może zaklócać te wibracje.

Poza tym rośliny powodują korzystną, bo ujemną jonizację powietrza (stąd tak dobry jest spacer na łonie natury – taka duża dawka ujemnych jonów). Sprzęt elektryczny powoduje pozytywną jonizację powietrza.

Rośliny doniczkowe, które oczyszczają powietrze.

Jakie rośliny ochronia nas przed promieniowaniem elektromagnetycznym?

Drzewka bonzai, dąb, drzewko cytrynowe, drzewka pomarańczowe, drzewa iglaste.

Rośliny te dają silę psychiczną. Drzewa produkują jony ujemne. Tym sposobem eliminują jony pozytywne emitowane przez urządzenia elektryczne.

Kilka porad odnośnie ich pielęgnacji.  

Drzewa lubią  miejsca o dobrym oświetleniu, ale unikajmy ich bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne. Drzewa w doniczkach wymagają bardziej obfitego podlewania niz drzewa w ogródku. Idealna  temperatura wynosi 18°C.

Kaktus: świeca peruwianska.

Ten kaktus ma cykl odmienny od innych roślin, gdyż nocą wytwarza tlen, a  w ciągu dnia wyrzuca dwutlenek węgla. Można więc spokojnie umieścić go w sypialni, albo w pokoju dziecięcym, zważywszy coraz częściej znajduje się w nim komputer. Kaktus ten pochlania  fale elektromagnetyczne. A więc szczególnie zalecany byłby dla zneutralizowania działania  ekranów komputerów, czy anten wifi.

Idealne umiejscowienie: dobre oświetlenie, idealna temperatura to 18 °C.

Podobne wpisy:

Bibliografia
 
Rośliny naszych wnętrz a zdrowie, Jean-Paul Pes

Enregistrer

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook EBOOK DESERY I ŚNIADANIA BEZGLUTENOWO – BEZMLECZNE

O AUTORZE

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne.

Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne.

A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą.

Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków….

Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać.

Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej.

Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

(3) Komentarze

  1. Też czyłtame wyniki badań, z których wynikało, że długie przebywanie w środowisku pełnym urządzeń elektronicznych (albo i całodniowe trzymanie w ręku tabletu czy smartfona) może działać niekonrizystnie na organizm, właśnie z powodu zbyt dużęj ilości jonów dodatnich. Do Twoich “zielonycy” rozwiązań dorzuciłbym jeszcze jonizator mechaniczny – jest takie urządnzeie, które produkuje jony ujemne i wyrównuje bilans. PS. a z tymi wibracjami to też nauka? Bo raczej kojarzy mi się z to jakimiś feng shui itp. niż nauką sensu stricte;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *