Jak być szczęśliwym człowiekiem? Nie dopuszczaj do siebie czarnych myśli.

Jak być szczęśliwym człowiekiem?

Jak być szczęśliwym człowiekiem?

To nie wydarzenia zewnętrzne, ale nasze własne myśli, kształtują nasz nastrój i usposobienie i tym samym wpływają na nasze zdrowie. Co zrobić, by tryskać optymizmem, urzekać ciepłym uśmiechem, zarażać pogodą ducha? Po prostu nie dopuszczać do siebie czarnych myśli.

Proste? Nie zawsze i nie dla każdego. Niektórzy już w dzieciństwie zostali zaprogramowani na negatywne emocje, na wieczne narzekanie. Nie łatwo im się tego oduczyć. Bo jak to się mówi: przyzwyczajenie jest drugą naturą. Bycie rodzicem to bardzo duża odpowiedzialność.

Magiczne kółko, czyli jak pozbyć się negatywnych myśli i jak być szczęśliwym człowiekiem?

Na to pomocne może okazać się tytułowe magiczne kółko. Choć tak na prawdę nie ma w sobie nic magicznego. Wystarczy zwykła gumka recepturka, którą nałożymy na przegub dłoni. A następnie, za każdym razem gdy przyłapiemy się na negatywnej myśli, strzelamy nią.

Z początku będzie nam się wydawać, że tych czarnych myśli mamy coraz więcej. Ale to tylko dlatego, że nauczymy się je rozpoznawać (i w porę zatrzymywać, zanim przejmą kontrolę nad naszym umysłem). Ale z czasem gdy nauczymy się je eliminować (zamiast im ulegać), poczujemy się dużo lepiej. I o to chodzi. Proste pomysły są najlepsze. Ale o tym pisałam innym razem.

Pozdrawiam Was gorąco.

Beata

Enregistrer

Enregistrer

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

5 komentarzy

    1. Pomaga jeżeli systematycznie i wytrawale się z niej korzysta. Bo wypracowanie w sobie optymistycznej postawy to w pewnym sensie praca nad sobą i wyrobienie sobie dobrych refleksow. Ale bycie optymistą to wybor dobry dla zdrowia. Bez tego trudno byc szczęsliwym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version