A ja przychodzę dzisiaj z wzorem takiej sympatycznej i pełnej uroku śnieżynki, którą można albo rozciągnąć na metalowej obręczy i przerobić w łapacz snów, albo usztywnić, czyli zblokować i wykrochmalić i wykorzystać jako dekorację dla świątecznej choinki.

A teraz już zapraszam na filmowy tutorial. Plus przy okazji kilka wyjaśnień na temat rozpiski tego wzoru:

Rz 1: Zaczynamy od przerobienia rządku bazowego złożonego z 6 – ciu oczek łańcuszka, które zamykamy w kółeczko.

Rz 2: Rządek drugi składa się z 12 słupków, rozdzielonych między sobą jednym oczkiem łańcuszka.
Pamiętajmy o tym, że na początku okrążenia pierwszy słupek zastępujemy trzema oczkami łańcuszka.

Rz 3: W trzecim okrążeniu przerobimy sekwencję sześciu łuków złożonych z sześciu oczek łańcuszka każdy, zamocowanych jednym półsłupkiem, wbitym w co drugim oczku łańcuszka rozdzielającym słupki z poprzedniego okrążenia.

Rz 4: W czwartym okrążeniu w każdym półsłupku przymocowującym łuk w poprzednim okrążeniu przerabiamy jeden słupek, z którego wychodzimy łukiem złożonym z trzech oczek łańcuszka, zamocowanym z drugiej strony ruchomym półsłupkiem, wypadającym mniej więcej pośrodku łuku z poprzedniego okrążenia.

Dalej symetrycznie przerabiamy 3 oczka łańcuszka i kolejny słupek zamocowany w półsłupku z poprzedniego okrążenia. W ten sposób powtarzamy sześć takich motywów, w ramach których mamy 12 łuków po 3 oczka łańcuszka.

Rz 5: W tym okrążeniu w każdym łuku złożonym z trzech oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia przerabiamy po 3 słupki. Następnie w słupku rozdzielającym te łuki zamocujemy motyw: podwójny (lub pojedynczy) słupek, 6 oczek łańcuszka i symetryczny podwójny słupek. Ten element posłuży nam jako szkielet do zamocowania w kolejnym okrążeniu ozdobnego płatka naszej śnieżynki. Dalej symetrycznie powtarzamy 3 kolejne słupki wbite w łuku i kolejny słupek wbity w półsłupku z poprzedniego okrążenia.

Rz 6: W tym ostatnim już okrążeniu rozbudowujemy płatki naszej śnieżynki w oparciu o przerobiony w poprzednim rządku element: podwójny słupek + 6 oczek łańcuszka + podwójny słupek.

W tym celu w łuku złożonym z sześciu oczek łańcuszka przerabiamy kolejno: 1 słupek, łańcuszek złożony z pięciu oczek, 1 słupek, kolejne 5 oczek łańcuszka, 1 słupek, 5 oczek łańcuszka. Tu dochodzimy do centralnego – szczytowego punktu naszego płatka, czyli przerabiamy podwójny słupek, z którego wychodzą 3 pikotki złożone z pięciu oczek łańcuszka każdy.

Znowu symetrycznie: pięć oczek łańcuszka, 1 słupek, łańcuszek z 5 – ciu oczek, 1 słupek, dalej jeszcze jeden łańcuszek z 5 ciu oczek zamocowany jednym słupkiem (to wszystko w ramach jednego łuku z 6 – ciu oczek z poprzedniego okrążenia).

Kolejna sekwencja złożona z 5 – ciu oczek łańcuszka zamocowana 1 półsłupkiem w połowie odległości między kolejnymi wierzchołkami śnieżynki, 5 oczek łańcuszka i powtarzamy kolejny wierzchołek.

Miłego dziergania

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version