ŚNIEŻYNKA 5 7 11

A ja zapraszam na wspólne przerabianie takiego sympatycznego wzoru szydełkowej śnieżynki, którą możemy ozdobić świąteczną choinkę.

Kilka wyjaśnień do rozpiski tego wzoru.

Rz 1: Zaczynamy od przerobienia rządku bazowego złożonego z sześciu oczek łańcuszka, które zamykamy w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2: Rządek drugi zaczynamy od trzech oczek łańcuszka, które zastępują pierwszy słupek.
W tym rządku przerobimy sześć grup po dwa słupki, rozdzielone między sobą łukiem złożonym z trzech oczek łańcuszka.

Rz 3: W tym okrążeniu w łuku złożonym z trzech oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia przerabiamy sekwencję: dwa słupki, łuk złożony z pięciu oczek łańcuszka i symetrycznie dwa słupki. Następnie przechodzimy do kolejnego takiego łuku i powtarzamy identyczny motyw docelowo 6 razy wzdłuż całej długości okrążenia.

Rz 4: W tym ostatnim już okrążeniu będziemy przerabiać zakola, które stworzą sześć płatków naszej śnieżynki. W tym celu w każdy łuk złożonym z pięciu oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia wbijamy się jednym półsłupkiem, następnie przerabiamy łuk złożony z pięciu oczek łańcuszka, który zawijamy w zakole i przymocowujemy półsłupkiem wbitym w tym samym łuku. Dalej przygotowujemy jeszcze 4 kolejne zakola, składające się odpowiednio z 7, 11, 7 i 5 – ciu oczek łańcuszka, za każdym razem przymocowując je jednym półsłupkiem do tego samego łuku.

Następnie przechodzimy oczkami ścisłymi ponad dwoma kolejnymi grupami złożonymi z dwóch słupków. W ten sposób dochodzimy do kolejnego łuku, na którym tworzymy kolejne płatki naszej śnieżynki.

 

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version