A ja przychodzę z pomysłem na bardzo sympatyczną i szybciutką śnieżynkę na szydełku, którą tutaj można przerobić dodatkowo w kilku wersjach w zależności od upodobań, korzystając z tego samego systemu rozwiązań.

Rz 1: I tak zaczynamy od przerobienia rządku bazowego złożonego z ośmiu oczek łańcuszka zamkniętych w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2: Rządek drugi służy do przygotowania punktów zaczepienia dla płatków śnieżynki rozbudowywanych w ostatnim okrążeniu.
W tym okrążenia przerabiamy płateczki w centrum śnieżynki (razem 8 motywów) w formie dwóch połączonych u góry słupków, następnie ze szczytu każdej grupy 2 połączonych u góry słupków wychodzi łańcuszek złożony z trzech oczek, u szczytu którego zaczepiamy malutki pikotek złożony z trzech lub pięciu oczek łańcuszka zamkniętych w kółeczko (tego pikotka w zasadzie na gotowym modelu nie widać, gdyż jest on tylko punktem zaczepienia dla płatków śnieżynki przerabianych w kolejnym okrążeniu). Dalej znowu symetrycznie przerabiamy 3 oczka łańcuszka i kolejna grupa złożona z dwóch przerobionych razem i połączonych u góry słupków.

Rz 3: W tym okrążeniu rozbudowujemy zewnętrzne płatki śnieżynki, które są zaczepione właśnie w przerobionym w poprzednim okrążeniu pikotku.
W zależności od tego, jaki motyw bardziej się Wam podoba, te zewnętrzne płatki można przerobić w wersji bardziej lub mniej zagęszczonej (różna liczba oczek).

Sama przerobiłam ten model w dwóch wersjach:

  • wersja bardziej wypełniona – płatki zewnętrzne złożone z pięciu podwójnych słupków rozdzielonych łukiem złożonym z pięciu oczek łańcuszka i dalej symetrycznie w tym samym pikotku kolejne pięć podwójnych słupków. Z tego miejsca przechodzimy do kolejnego pikotka, który obsadzamy podobnie serią podwójnych słupków,
  • wersja bardziej rozrzedzona – płatki zewnętrzne złożone z 3 podwójnych słupków rozdzielonych łukiem złożonym z pięciu oczek łańcuszka i dalej symetrycznie w tym samym pikotku kolejne 3 podwójne słupki.

 

Razem przerabiamy osiem takich płatków.

A ja oczywiście zapraszam na wspólne przerabianie tego wzoru w rytm firmowego tutorialu na moim kanale na youtubie. Zapraszam.

Pozdrawiam serdecznie

Beata Redzimska

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version