A ja przychodzę z pomysłem i tutorialem na taką sympatyczną dwukolorową gwiazdeczkę z wykorzystaniem oczek reliefowych, którą można wykorzystać, czy to jako świąteczną dekorację na stół, czy jako zawieszkę na choinkę. Zapraszam na wspólne przerabianie tego wzoru.
W załączniku podrzucam rozpiskę plus kilka objaśnień do tejże rozpiski.


Naprzemiennie przerabiamy ten wzór w dwóch kontrastowych kolorach, np białym i zielonym.

Rz 1: Zaczynamy od przerobienia rządku bazowego złożonego z pięciu oczek łańcuszka zamkniętych w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2: Rządek drugi: w tym okrążeniu przerabiamy naprzemiennie grupy złożone z trzech słupków przerobionych razem, rozdzielone między sobą łańcuszkiem z trzech oczek. Razem 6 takich elementów jako punkt wyjścia do przerobienia gwiazdki złożonej z sześciu wierzchołków.

Rz 3: Rządek trzeci: W tym okrążeniu w każdym łuku złożonym z trzech oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia przerabiamy sekwencję: 3 słupki przerobione razem + łuk złożony z 6 – ciu oczek łańcuszka i jeszcze w tym samym miejscu kolejne 3 słupki przerobione razem. Przeskakujemy do kolejnego łuku i powtarzamy identyczny motyw. Docelowo mamy 6 takich motywów.

Rz 4: Rządek czwarty. W tym okrążeniu zabudowujemy łuki z poprzedniego rzędu, przerabiając w nich 4 słupki + 4 oczka łańcuszka i symetrycznie 4 słupki. A następnie ściągając je ku dołowi przerabiamy 1 półsłupek w przejściu pomiędzy dwoma kolejnymi motywami.

Rz 5: Rządek piąty. W tym okrążeniu przerabiamy oczka reliefowe, tutaj oczka w wersji back post, czyli wbite od tyłu. Dzięki czemu wysuwamy do przodu górę z poprzedniego okrążenia. I tak na czterech słupkach z poprzedniego okrążenia przerabiamy 4 słupki w wersji back post, a następnie na łuku rozdzielających przerabiamy sekwencję: 3 słupki + 3 oczka łańcuszka + 3 słupki i znowu 4 słupki w wersji back post, a w przejściu grupę dwóch słupków przerobionych razem.

Rz 6: No i ostatnie okrążenie obrabiamy brzegi naszej gwiazdeczki przerabiając okrążenie złożone z półsłupków. Tutaj w tym okrążeniu w kolorze białym możemy doczepić zawieszkę do powieszenia tego motywu na choince.

Miłego dziergania

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version