A ja przychodzę z pomysłem na szydełkową gwiazdeczkę do wykorzystania:

  • czy to jako taką sympatyczną gwiazdeczkę do powieszenia na choince (po uprzednim jej wykrochmaleniu i usztywnieniu),
  • czy to jako element ozdobny do przerobienia w formie np. kolczyków (bardzo prostych, ale tez całkiem sympatycznych w świątecznym klimacie).

Zapraszam na filmowy tutorial, w którym omawiam ten wzór krok po kroku. A teraz już tylko podrzucam rozpiskę wzoru plus kilka uzupełniających wyjaśnień:

Rz 1: Zaczynamy od przerobienia łańcuszka bazowego, który z łączymy w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2: W tym okrążeniu przerabiamy 3 oczka łańcuszka, które zastępują pierwszy słupek, a dalej dorabiamy jeszcze 13 takich słupków, które w kolejnym okrążeniu rozłożą się na siedem płatków naszej gwiazdeczki.

Rz 3: W tym okrążenia przerabiamy siedem grup po 3 słupki połączone razem u góry, które stanowią wierzchołki gwiazdeczki. Te wierzchołki rozdzielamy łukiem złożonym z pięciu oczek łańcuszka.

Rz 4: W tym okrążeniu w łukach z poprzedniego rzędu przerabiamy po siedem słupków, które stanowią obudowę ramion naszej gwiazdeczki.

Rz 5: W ostatnim okrążeniu naprzemiennie przerabiamy w co drugim oczku: słupek i pkotek złożony z trzech oczek łańcuszka.

A ja życzę miłego przerabiania tego wzoru.

Pozdrawiam serdecznie

Beata Redzimska

 

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version