Własności glinki.

Glinka jest łatwa w zastosowaniu i niedroga. Ale wymaga czasu i regularności. Kataplazmy z glinki wyprowadzają z organizmu niepożądane substancje, zaczynając od tych, które  znajdują się bezpośrednio pod skórą. Regularne okłady stopniowo oczyszczają organizm, wysysając toksyny nawet z głebiej położonych organów. Za pomocą glinki możemy oczyscić  np cysty, zresorbować guzy nowotworowe, zwichnięcia, skręcenia, stany zapalne ucha, odblokować  stawy. Glinka działa na krwiaki, zmniejszając  stan zapalny lub puchnięcie. Oczyszcza i goi rany.

Zewnętrznie glinkę możemy stosować pod postacią kataplazmów, suchego pyłu lub kompresów.

Jak przygotować okład z glinki:

Do przygotowania okładu potrzebny nam będzie pojemnik z hermetycznym przykryciem. Możemy użyć w tym celu na przykład plastikowy pojemnik do przechowywania żywnosci. Choć  niektórzy specjaliści odradzają plastik. Nie powinien to być  jednak w żadnym wypadku pojemnik metalowy, gdyż metal całkowicie dezaktywuje  glinkę. Do pojemnika wsypujemy odpowiednią ilość glinki (tę, którą uważamy za stosowną, w zależnosci od przewidywanej grubości okładu) i wlewamy wodę, by zwilżyć glinkę, ale nie mieszamy.

Następnie  hermetycznie zamykamy pojemnik. Jest to bardzo ważne gdyż glinka pozostawiona  na wolnym powietrzu, absorbuje zanieczyszczenia w nim zawarte, tracąc wskutek tego swoje własciwosci. Tak przygotowaną glinkę pozostawiamy  na 20-30 minut nie mieszając. Niektórzy znawcy tematu zalecają nawet pozostawienie glinki na 1 godzinę. W tym czasie glinka równomiernie wchłania wilgoć, przemieniając się w homogeniczną mieszaninę bez grudek.

Z tak przygotowanej glinki możemy wykonać  okład. W tym celu pobieramy garść glinki posługując się, niczym rekawiczką, kawałkiem papieru chigienicznego lub ręczniczka.  Nie należy natomiast stosować do tego celu plastikowej folii, gdyż glinka musi móc oddychać. Okład nakładamy bezpośrednio na skórę lub na ranę (nie bójmy sie, glinka może być bezpośrednio w kontakcie z raną, gdyż  jest ona  sterylna). Zeby nie zabrudzić  ubrania możemy przykryć okład kawałkiem materiału. Zeby było nam wygodniej taki okład możemy  przymocować elastycznym bawełnianym bandażem,  nie ściagając (żeby nie blokować krążenia krwi). W przypadku owłosionych części ciała możemy najpierw położyć cieńką gazę, a dopiero na nią okład.

 

Generalnie stosuje się okłady zimne 

Z użyciem świeżej wody. Zwłaszcza jeżeli nakładamy okład  po to, by złagodzić stan zapalny w danym miejscu, to powinien to być oklad zimny.  W tym przypadku glinka będzie miała działanie drenujace, przeciwzapalne i oczyszczajace.

Glinka lecznicza – Okłady ciepłe

polecane są jedynie  w przypadku  organizmów, którym brakuje sił witalnych, by zareagować na działanie zimnego okładu. Dotyczy to osób starszych lub bardzo anemicznych.  Glinka powinna być tutaj ogrzana  na grzejniku lub w łazni wodnej (pojemnik z glinką wkładamy do garnka z ciepłą wodą i czekamy aż glinka się ogrzeje). Nigdy   natomiast nie należy ogrzewać glinki bezpośrednio na ogniu, gdyż w ten sposób traci ona swoje właściwosci.

Na jak długo należy położyć kataplazm z glinki?

Znawcy tematu zalecają położenie okładu na dwie godziny. Ważna jest tutaj odpowiednia grubość okładu, tak by glinka nie wyschła na skórze.  Choć jeżeli nie mamy czasu, lepiej nalożyć okład na krócej, ale powtarzając tę operację systematycznie np codziennie przez pewien okres czasu. Z pewnością uzyskamy tak lepsze efekty niż kładąc  sporadycznie jeden dwugodzinny okład. Generalnie okład  z glinki można zatrzymać dopóty, dopóki daje on przyjemne uczucie odprężenia. Ale kiedy okład stanie się suchy i ciepły należy go zdjąć  i zastąpić swieżym.  

Jeżeli  okład zaczyna parzyć to znaczy, że jest przepełniony zanieczyszczeniami. W takim razie lepiej zmienić kataplazm. Gdyż jeżeli   zanieczyszczenia będą pozostawały zbyt długo w konatkcie ze skórą, to istnieje ryzyko, że zostaną z powrotem wchłonięte do organizmu. Okłady możemy odnawiać kilkakrotnie. Ale glinka raz użyta musi być obowiązkowo wyrzucona. W żadnym wypadku nie używajmy jej ponownie!

Gdy glinka nie pomaga

Czasami obserwuje się pogorszenie stanu rany lub  wrzodu (ropienia) po zastosowaniu okładu z glinki. Jest to raczej dowodem,  że  wykonuje ona swoją pracę oczyszczajacą i ściąga zanieczyszczenia własnie w to miejsce. Dobrze było by więc wytrwać. 

Choć  należy rownież pamietać o tym, że zawsze nakładając okład z glinki należy równolegle uaktywnić jeden z dwóch punktów drenujacych (na karku lub w dolnej partii brzucha), nakładając tam drugi okład.

Czyli okładowi na miejsce, które chcemy leczyć, powinien zawsze towarzyszyć drugi okład na dolną cześć brzucha (troszeczkę powyżej wzgórka łonowego  dotykając delikatnie kości łonowej) lub na kark (we wgłębienie na tylnej cześci szyi).

Jeżeli polożymy tylko i wyłącznie jeden okład  na miejsce, które chcemy leczyć, to glinka właśnie w to miejsce bedzie ciągnać wszystkie zanieczyszczenia z organizmu. Dlatego możemy mieć wrażenie, że glinka nie pomogła, a nawet pogorszyła sytuację. Np jeżeli bedziemy chcieli leczyć stan zapalny ucha, to należałoby nałożyć dwa kataplazmy: jeden na ucho, drugi na tylną cześć szyi (czyli uaktywnić najbliższy punkt drenujacy  względem ucha).

Jedynym wyjatkiem są tutaj małe okładziki o działaniu lokalnym np na niewielką brodawkę.

Glinka lecznicza. Kompresy z glinki.

Jeżeli chodzi o oczy i uszy, to latwiejsze jest stosowanie kompresów z glinki. W celu przygotowania takiego kompresu zamaczamy  gazę w gliniastej wodzie, czekamy kilka minut aż ona dobrze nasiąknie, wyciskamy ja i przykładamy na zamkniete oczy lub za uszy.

Glinkę można rownież stosować zewnętrznie w postaci pudru: żeby zatrzymać krwawienie (udzielając pierwszej pomocy), gdyż jest to silny środek hemostatyczny  (tzn tamujący krew), lub żeby wysuszyć pryszcz na twarzy.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

Powiązane posty:

 

Bibliografia

« Metoda France Guillain »  France Guillain

« Podręcznik odtruwania » Christopher Vasey

« Antybiotyki naturalne » Doktor Jean-Pierre Willem

« Zalety glinki » Germaine LLodra Marcon Pluriel nature nr 88

« Glinka : uniwersalny odtruwacz » Jade Allègre Biocontact nr 221

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

6 komentarzy

  1. Pingback: Przyklady zastosowania glinki. « zdrowiemodauroda
  2. Pingback: Zasady prawidłowego stosowania glinki. Przeciwwskazania. « zdrowiemodauroda
  3. Pingback: WLASCIWOSCI GLINKI ZIELONEJ « zdrowiemodauroda
  4. Pingback: Domowe sposoby na ladna cere « zdrowiemodauroda
  5. Pingback: Naturalny peeling. Proste maseczki domowym sposobem. « zdrowiemodauroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version