Endometrioza leczenie glinką.

France Guillaine francuska znawczyni i wielka adeptka glinki poleca codzienne (najlepiej dwu godzinne) okłady z glinki na dolną część brzucha. Według niej kataplazma z glinki w połączeniu z właściwą dietą, przynoszą one ulgę licznym kobietom cierpiącym na endometriozę.

Ale zacznijmy od tego, czym jest endometrioza? Endometrioza, czyli gruczolistość śródmaciczna. To choroba polegająca na rozroście błony śluzowej macicy (czyli endometrium) poza jamę macicy. W miarę, jak endometrium rozprzestrzenia się poza jamę macicy, kolonizuje sąsiednie organy (wywolując krwawienia).

W powstawaniu endometriozy znaczenie ma nadmiar estrogenów. Jest to choroba stosunkowo rzadka, która dotyczy kobiet w wieku rozrodczym. Jej przyczyny nie są do końca poznane.

Leczenie endometriozy ma charakter objawowy.

Medycyna konwencjonalna proponuje leczenie hormonalne, polegające na zmniejszeniu wydzielania estrogenów (podawanie tabletki antykoncepcyjnej lub progesteronu). W polączeniu z terapią przeciwbólową i leczeniem operacyjnym (polegającym na usunięciu widocznych przerostów blony śluzowej macicy).

Objawy endometriozy.

Choroba może wywoływać:

  • bóle, obfite krwawienia podczas miesiączki,
  • problemy z zajściem w ciążę (moze dporowadzić do niedrożności jajowodów),
  • krwawienie z przewodu pokarmowego (w przypadku rozprzestrzeniania się w nim endometrium, czyli wspomnianej błony).

Podobne wpisy:

Bibliografia

Manuel de gynécologie naturopathique à l’usage des femmes Rina Nissim

Hormones végétales naturelles aujourd’hui Dr Dominique Rueff

La méthode France Guillaine France Guillaine

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version