Co zrobić, by dobrze spać?

Co zrobić, by dobrze spać?

Zdarza się Wam zasiedzieć wieczorem przed komputerem. Niedobrze. Praca póznym wieczorem przed ekranem komputera lub komórki zakłóca proces zaśnięcia. Emitowane przez ekrany komputerowe światło pobudza oko (siatkowkę). Tak, że organizm ma wrażenie i zaczyna się zachowywać jakby to był środek dnia. Rozregulowuje się nasz zegar biologiczny. Przygotowanie do snu zostaje odłożone na pózniej. Nasz organizm potrzebuje ciemności, by wydzielać melatoninę (hormon, który wywołuje zaśnięcie). W rezultacie kończy się to długim bezproduktywnym przewracaniem się z boku na bok i liczeniem wyimaginowanych baranów. A w ekstremalnych sytuacjach: nieprzespaną nocą.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

Podobne wpisy:

Kobieto tyle robisz, by dobrze wygladać, a zapominasz o najważniejszym.

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

4 komentarze

  1. A ja jem na noc i siedzę przed komputerem po nocach, a jak tylko kładę się na łóżko i zamykam oczy to zasypiam od razu a po 10 minutach budzi mnie dziecko na karmienie 🙁 Ale nawyki trudno jest zmienić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version