A ja przychodzę dzisiaj z takim sympatycznym pomysłem na prostą obudowę dla bombki o średnicy 8 cm, którą przerobiłam na szydełku o grubości 1,5.

Zapraszam na tutorial po kroku. Jednocześnie podrzucam rozpiskę tego wzoru.

Rz 1. Zaczynamy przerabiając rządek bazowy złożony z ośmiu oczek łańcuszka, które zamykamy w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2. Rządek drugi. W tym okrążeniu przerabiamy 24 słupki. Przypominam, że na początku okrążenia pierwszy słupek zastępujemy jego równoważnikiem w formie 3 oczek łańcuszka.

Rz 3. W tym okrążeniu przerabiamy osiem łuków po 6 oczek łańcuszka każdy, zamocowany z każdej strony jednym półsłupkiem przymocowującym, zamocowanym w co czwartym słupku z poprzedniego okrążenia.

Rz 4. Rządek czwarty. Tutaj obudowujemy luki przerobione w poprzednim okrążeniu, tak żeby pogrubić i wyostrzyć ich obrys. W tym celu wzdłuż każdego łuku przerabiamy: 3 słupki + 1 oczko łańcuszka + 3 kolejne słupki, a następnie przejście pomiędzy dwoma kolejnymi łukami w formie dwóch półsłupków przerobionych razem, ale jakby rozkraczonych pomiędzy dwoma kolejnymi łukami.

Rz 5: W tym okrążeniu, wychodząc z połowy wysokości łuku z poprzedniego okrążenia, przerabiamy osiem łuków po osiem oczek łańcuszka (każdy).

Rz 6. Wzmacniamy obrys łuków z poprzedniego okrążenia przerabiając sekwencje: 5 półsłupków + 1 oczko łańcuszka + 5 półsłupków. Plus na przejściu pomiędzy dwoma łukami: grupa dwóch półsłupków przerobionych razem, rozkraczonych pomiędzy poprzednim łukiem i następnym.

Rz 7. W tym okrążeniu wychodząc z połowy wysokości łuku z poprzedniego okrążenia przerabiamy 8 łuków po 10 oczek łańcuszka, zaczepionych z każdej strony jednym półsłupkiem.

Rz 8. W tym okrążeniu każdy z ośmiu łuków złożonych z 10 oczek łańcuszka obrabiamy przerabiając po 9 słupków i przeskakujemy do kolejnego łuku.

Rz 9. W tym okrążeniu na 9 – ciu słupkach z poprzedniego okrążenia przerabiamy następujący motyw: słupek + luk złożony z 2 oczek łańcuszka + grupa 3 słupków przerobionych razem zamocowanych w czwartym, piątym i szóstym słupku z poprzedniego okrążenia I symetrycznie: 2 oczka łańcuszka i słupek. Plus 1 oczko łańcuszka jako przejście między kolejnymi motywami.

Oczywiście, żeby dopełnić obudowę takiej bombki przygotowujemy 2 takie symetryczne i identyczne połówki. Następnie łączymy je razem ściegiem zygzakowatym. No i przygotujemy zawieszkę do naszej bombki.

Gotowe. Miłego dziergania.

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version