CROCHET - DIY

BOMBKA NA SZYDEŁKU MODEL 3

BOMBKA 3 A

A ja przychodzę z sympatycznym pomysłem – szydełkowym wzorem  na  obudowę dla plastikowej bombeczki w formie spłaszczonego globu.
Zapraszam na tutorial krok po kroku.

Przygotowujemy 2 identyczne połówki, które zszywamy bok do boku (ścieg zygzakowaty), otaczając nimi naszą bombeczkę, zostawiając tylko malutki otwór na jej czubek.

BOMBKA 3 A

Wzór w formie ośmiokąta rozciągniętego na okręgu. W którym po to, by dopasować go do takiej  spłaszczonej bombeczki ucięłam czubek.

Rz 1: Zaczynamy od przerobienia rządku bazowego składającego się z sześciu oczek łańcuszka zamkniętych w kółeczko.

Rz 2: W tym okrążenia przerabiamy 24 słupki. Z tym że pierwszy ze słupków zastępujemy trzema oczkami łańcuszka.

Rz 3: W tym okrążeniu przerabiamy osiem płatków naszego centralnego kwiatka. Każdy taki płatek składa się z trzech słupków przerobionych i połączonych u góry razem. Następnie przeskakujemy do kolejnego takiego płatka przerabiając łańcuszek złożony z ośmiu oczek, przerzucając go ponad dwoma nieobsadzonymi słupkami z poprzedniego okrążenia i zamocujemy go, przerabiając kolejny płatek w trzecim oczku.

W ten sposób 24 słupki z poprzedniego okrążenia rozkładają się na osiem elementów = osiem płatków.

BOMBKA 3 A

Rz 4: Rządek czwarty. W tym okrążeniu w każdym łuku przerabiamy motyw złożony z: pięciu słupków, dwa oczka łańcuszka i kolejne pięć słupów. Po czym przechodzimy do następnego łuku, w którym powtarzamy identyczny motyw.
W ten sposób formuje się ośmiokąt (łuk złożony z 2 oczek łańcuszka docelowo tworzy kolejny wierzchołek naszego ośmiokąta).

Rz 5: W tym okrążeniu rozciągamy nasz ośmiokąt do formy okrągłej, łącząc ze sobą kolejnymi łukami utworzone w poprzednim okrążeniu wierzchołki naszego ośmiokąta.

W tym wychodząc z kolejnych jego wierzchołków przerabiamy 1 półsłupek (będący jednocześnie punktem zaczepienia i punktem wyjścia dla łuku łączącego wierzchołki), następnie przerzucamy łuk złożony z ośmiu oczek łańcuszka, który zaczepiamy w kolejnym wierzchołku kolejnym półsłupkiem.Rz 6: W ostatnim okrążeniu obudowujemy każdy łuk przerabiając na nim po 12 półsłupków.

Następnie przerabiamy ponownie identyczny wzór i łączymy obie połówki ściegiem zygzakowatym, zostawiając tylko małe rozcięcie na  czubek bombeczki.

PS Ponieważ w tym tutorialu przygotowałam szydełkową obudowę na bombkę spłaszczoną u góry, w przedostatnim okrążeniu zrezygnowałam z przerobienia ósmego łuku.

BOMBKA 3 A

BOMBKA 3 A

BOMBKA 3 A

bombka na szydelku nr  3

BOMBKA 3 A

BOMBKA 3 A BOMBKA 3 A BOMBKA 3 A BOMBKA 3 A BOMBKA 3 A

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook EBOOK DESERY I ŚNIADANIA BEZGLUTENOWO – BEZMLECZNE

O AUTORZE

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne.

Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne.

A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą.

Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków….

Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać.

Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej.

Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *