Moja mama (jak każda mama) robiła pyszną zupę pomidorową. Miała na to stary przepis. Długo gotowała ją w dużym garnku na wywarze z kości. Potem porcję do zjedzenia lekko zaciągała śmietaną. Takiej przyjemności starczało nam na kilka dni. Ale jeżeli chcecie w sposób błyskawiczny przygotować zupę pomidorową (nie z torebki) i jeżeli zostało Wam kilka kartofli z obiadu, polecam ten smakowity i szybki przepis.

Szybka zupa pomidorowa.

Przygotowanie 5 minut. Gotowanie 5 minut.

Potrzebne nam będą:

  • 400 g świeżych pomidorów,
  • 3/4 litra wody,
  • 3 czy 4 ugotowane ziemniaki,
  • 1 łodyżka selera,
  • pietruszka i czosnek do woli.

Przepis:

  1. Grubo pokroić pomidory. Włożyć je do garnka z wodą i pokrojoną łodyżką selera.
  2. Całość zagotować do wrzenia, a potem jeszcze gotować przez 4-5 minut.
  3. Następnie dorzucić ugotowane ziemniaki i razem zmiksować. Doprawić do smaku. Można dorzucić zmiażdżony czosnek (wtedy będzie to świetny sposób również na bolące gardło) i pietruszkę.
  4. Podawać na ciepło.

Smacznego. Pozdrawiam serdecznie Beata

  

 

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

4 komentarze

  1. Lubię błyskawiczne przepisy, bo jeśli nie jest się pasjonatem gotowania, to po co stać bez końca w kuchni po powrocie z pracy? Tyle ciekawszych czynności na nas czeka 🙂 Zdziwiły mnie te ziemniaki… nigdy jeszcze nie gotowałam pomidorowki z nimi w składzie. Ale może być dobre w sumie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version