Jak wszystko w przyrodzie jest dobrze pomyślane. Dania, które poprawiają nam humor są szczególnie smaczne. Weźmy na przykład banany, migdały czy soczewicę (dobrze przyprawioną dzieci po prostu uwielbiają). Bo wszystkie 3 są idealne na poprawę samopoczucia. Jak to działa?

Soczewica

Soczewica skutecznie przeciwdziała depresji. Zawiera dużo witaminy B9 (kwasu foliowego), niezbędnej do wytwarzanie neuroprzekaźników. Jej niedobór może wprawić nas w zły nastrój. Oto dlaczego warto jeść soczewicę.

Migdały

Migdały są bogate w błonnik i przeciwutleniacze. Stymulują produkcję serotoniny (gdyż zawierają dużo tryptofanu, który jest jej prekursorem). Ale lepiej nie przesadzać z ich ilością ze względu na sporą wartość kaloryczną. Umiar jak ze wszystkim jest kluczem do zdrowia.

Banany.

Banany skutecznie wprawią nas w dobry humor (i to z samego rana), dzięki zawartej w nich dopaminie (słynny hormon szczęścia) i witaminie B6 (pirydoksyna odpowiedzialna za produkcję hormonów).

A jeżeli macie ochotę i czas na kilka smakołyków na poprawę humoru, polecam

Enregistrer

Enregistrer

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

2 komentarze

  1. Super! Nie wiedziałam, że soczewica tak działa. Koniecznie muszę wypróbować i zrobić zupę. Dziękuję za ten wpis i serdecznie pozdrawiam. I uśmiech ślę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version