Jako, że moje dzieci uwielbiają połączenie marchewka, banan, pomarańcza w formie soczku. W wersji kupnej chyba nazywa się to Kubusie. Kiedy jesteśmy w kraju, dzieci zawsze namawiają mnie na ich kupno. Ale ponieważ ostatnio przerabiam je (i to mam nadzieję, że skutecznie) na witaminizowane smoothie domowej roboty. Bo jaka to bomba dla zdrowia dziecka i satysfakcja dla mamy.

Testuję różne proporcje, ale ta którą podam Wam poniżej, chyba najbardziej przypadła mi do gustu (a może raczej do smaku).

Smoothie przepisy: Marchewkowe smoothie

Potrzebne nam będą:

  • 2 banany,
  • 1 pomarnańcza,
  • połówka średniej wielkości marchewki,
  • mleko ryżowe do uzyskania odpowiedniej konsystencji.

Przygotowanie:

  1. Wstępnie obieramy ze skórki nasze owoce i warzywa, kroimy je w drobniejsze kawałeczki, usuwamy z nich pestki.
  2. Przekładamy do blendera.
  3. Uzupełniamy mlekiem ryżowym.
  4. Miksujemy. I … gotowe.

Smacznego.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

Enregistrer

Enregistrer

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version